Návštěvní kniha

z IP 62.24.70.*** | 24.1.2018 21:15
Z článku zveřejněném na denik.cz - Jak se žije v obci, kde má Miloš Zeman největší úspěch v kraji? Černousy – Nejsevernější obec, nejvíc hlasů Zemanovi.
..."Jenže nejsevernější obec Libereckého kraje žádnou baštou pravicových stran rozhodně není. V podzimních volbách tu uspěla hnutí ANO a SPD."

Nevim, jestli se tomu celému smát nebo brečet. Ale co čekat od deníku, který se nechá uplatit a otisknout bludnou dezinformační reklamu v rámci prezidentských voleb. Možná, že se Miloš s Andrejkem, Okamurou a podobnými sociopaty přijedou na nás podívat.
Něco shnilého je v ...
z IP 37.188.184.*** | 1.6.2017 10:28
Dětský den-zámecký dvůr Černousy. ,,platí pouze děti 30kč,, nevim jestli se tomu smát,nebo brečet.každopádně,na to musí mít člověk silnej žaludek ...
z IP 149.255.83.*** | 3.4.2017 10:47
Dobrý den,
s panem Knigou jsem o poničené cestě cestě mluvil a dohodli jsme se na opravě po dokončení těžby a dotěžovacích prací, dříve to nemá smysl. Co se týče bahna na cestě, tak zajistí průběžný úklid během manipulace se dřevem.Jestli se toto nebude provádět, prosím o informaci,že se tak neděje.

Miroslav Richter, starosta
z IP 149.255.83.*** | 29.3.2017 19:05
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda pan Kniga Slavoj oznámil na obci termín, do kdy uklidí veřejnou komunikaci v Boleslavi po své těžbě dřeva. Nebo jinak - zda je obci známý nějaký termín, dokdy dá pan Kniga komunikaci do původního stavu, což je jeho povinnost. Čekáme totiž na úklid už tři týdny.
Pan Kniga vyvážel dřevo těžkou technikou a kamiony a komunikace zůstala pokrytá vrstvou bahna, která se v těchto teplých dnech proměnila na haldy prachu. Při každém projetí auta se zvedají "oblaka". Jedná se nejen o hlavní příjezdovou komunikaci, ale také cestu "panelku" a cestu ke Kavickým. U Koněckých zůstala navíc i vyježděná "kolej" po traktorech, která je nejméně 30 cm hluboká.
Předem děkuji za odpověď.
z IP 149.255.83.*** | www.cernousy.cz | 16.6.2016 09:40
Dobrý den,
děkuji za upozornění, sjednáme nápravu a dodáme aktuální údaje.

Miroslav Richter, starosta
z IP 46.170.75.*** | http://www.teroplan.cz | 15.6.2016 13:58
Dívala jsem se na ty vaše jízdní řády zde a jsou poměrně neaktuální. Šlo by dát aktuální jízdní řády, nebo pak třeba možná raději přímo nějaký vyhledávač dopravního spojení. <a href="http://www.teroplan.cz/" target="_blank">Jízdní řády</a> online.
z IP 149.255.82.*** | www.cernousy.cz | 14.9.2015 11:42
Dobrý den,
naposledy se provádělo očkování psů v roce 2013, po telefonickém rozhovoru s panem doktorem Černým se provádí očkování každé tři roky. Další očkování bude tedy příští rok.

M.Richter
z IP 37.188.134.*** | 24.8.2015 12:03
Pane starosto,zajímalo by mě,proč už se neprovádí očkování psů?nebo mi jen unikají informace a nevim o tom,děkuji
z IP 149.255.82.*** | 3.4.2015 09:30
Dobrý den a děkuji za odpověď - neodpověď - ve věci kácení stromů a nepořádku na silnici, máte v tomto určitě pane starosto pravdu, ale myslím si že minimálně  tzv. bordel na silnic v katastru obce by jste jako obecní úřad nějak řešit mohli, pokud by ovšem byla nějaká vůle, viz. moc hezké cestování po další včerejší akci - štepkování u horní bytovky. 
    Zcela určitě se obrátím na příslušné úřady, ale pořádek v obci byť na silnici, která obci nepatří by měl být věcí úřadu, jezdí zde především občané obce.

    Děkuji a přeji hezké velikonoční svátky.
z IP 149.255.82.*** | http://cernousy.cz | 9.3.2015 18:54
Děkujeme za upozornění. V nejbližších dnech by měla zřizovací firma provést kontrolu funkčnosti hlásičů a provést případné opravy.
Petr Coufal, místostarosta obce
z IP 70.39.186.*** | 1.3.2015 09:25
Dobrý den,
Chtěl bych nahlásit nefunkčnost rozhlasového systemu u domu č.p. 64 ve Vsi (naproti domu Matiašovích)
z IP 2001:1a48:5:*** | 27.2.2015 10:36
Dobrý den,
reaguji na poslední příspěvek ohledně kácení lip a znečištění komunikace III.třídy 0353. Komunikace a lípy rostoucí na pozemcích silnice jsou majetkem KSS LK. OÚ Černousy bylo vydáno rozhodnutí o povolení pokácení těchto dřevin. Tyto práce měl provádět majitel komunikace, ale ten provedení prací zadal panu Stříbrnému z Habartic, který měl zajistit řádné označení místa příslušnými dopravními značkami a označení pracovníků, kteří řídili dopravu. Samozřejmě , že za provedení prací, výsadbu a úklid odpovídá KSS LK. Myslím si, že případná stížnost by měla směřovat na KSS LK.

                                              Miroslav Richter 
                                              starosta
z IP 149.255.82.*** | 11.2.2015 11:49
Dobrý den, omlouvám se nejprve, že neuvedeu své jméno, ale nechci mít problémy když jako jediný asi poukážu na nějaký nešvar - znáte lidi.

    Píši ohledně kácení stromů na příjezdové cestě do naší obce, je sice rozumné, že se k tomu konečně někdo postavil s rozumem a staré duté stromy se likvidují než někomu ublíží ( i když si myslím, že by se mělo kácet postupně vše a ne jen vybrané, zbytek stromů nebude asi také nejzdravější ), ale jde mě  o jinou věc a to je nepořádek na silnici a chování pracovníků,  každý den po jejich odjezdu zůstane na silnici pěkný svinčík, bláto, zbytky větví, nyní štěpky - to co bylo dnes ráno na silnici u vyslače pod bývalým hřištěm opravdu stálo za to.....  myslím že by si měli před ukončením  prací silnici  vyčistit, určitě se na to najde i nějaký §§ v zákoně,  ono jezdit nyní do Černous je hrozné,  připadám si jako na poli - mohl by prosím někdo z úřadu zjednat v tomto nápravu ??  Další věc je označení pracovníků, vestu jsem i nikoho zatím neviděl, vždy tam stojí nějaký zahalený člověk, nesmyslně mává rukama, nevím proč by měl řidič poslouchat někho takového, navíc si myslím, že by vždy úsek na kterém se pracuje měl být nějakým způsobem osazen přenosnými dopravními značkami a toto celé by mělo být asi povoléné na odboru dopravy - současný stav věci  mě nabízí odpově´d, že to prostě někdo kácí sice se svolením, ale bez dalších potřebných oznámení  a povolení - myslím tím regulece dopravy a označení místa.

    Moc bych prosil, zdali vedení obce může v této věc něco podniknout. Moc děkuji
z IP 149.255.82.*** | 10.2.2014 19:38
Pro: Radek Coufal

- zdravim tě Radku,samozřejmě že i tato ,,neexistující strana,, má svého vůdce ;-D
jsem to já sám osobně Školák Jiří.možná by nebylo na škodu,si tuhle stranu prosadit v této obci.kde jsou ty časy,kdy sme do večera hrály fotbal na udržovaným hřišti v Černousých a o počítačích sme neměly ani páru?? to vše je pryč,všechno zaniklo,zarostlo,rozprodalo se..atd.

určitě mě těší,že má někdo stejnou myšlenku a myslim že nebudem samy,jenže je tu velký ALE. Hřiště by muselo být na oploceným pozemku,kde by nám nikdo nemohl odcizit železný tyče na síť, pro nohejbal je potřebnej pevnej povrch,což je minimálně udusaná hlína, v lepším případě antuka ;-). hřiště by muselo být umístěno někde v blízkosti domů aby to tolik nelákalo zloděje.já osobně si myslim,že pozemek v Boleslavi na proti domu č.16 nebude úplně ideální kvůli povodním. materiální podpory obce si určitě vážim,ale k čemu nám pak bude všechna práce a snaha,když nám to nůže kdokoliv zničit.
z IP 195.113.56.*** | 23.1.2014 02:26
Rad bych se zeptal, kdo je "premierem" strany mladistvich cernousaku? :-)
O takovy veci osobne uvazuju uz dlouho a jsem rad ze nekoho to zajima taky. Urcite nebude problem spojit sily pri organizaci vzniku ci obnovy hriste. Takovy placek na nohec to by jiste uvitali i nekteri "nemladistvi cernousaci" :-)
Jsem s pozravem
z IP 149.255.82.*** | 16.1.2014 10:50
Pro pisatele - Anonyma ze dne 2.1.2014

    Vážený pisateli, co zde řeším je moje věc a věřte, že to není jen můj názor, jen se někteří nechtějí, nebo bojí nějak projevit. Z Vašeho příspěvku mě napadá jedno  řčení - že by se potrefená husa ozvala ??  no co na to říci, opravdu zde nevystupuji, nekontroluji, ale jezdím opatrně, což se o většině říci nedá, včetna některých obyvatel Vaší obce. Měla jsem na mysli jen bezpečí chodců a to nejen dětí, ale to jste asi nepochopil. Kdyby tam byl barák tak se asi bourat nebude, ale to je jiná situace nemyslíte ?? Myslím, že v nějakém zákoně o poskytování dotací se píše něco ve znění, že posekaná tráva musí být z pozemku  odklizena ne jen strčena pod stromy na okraj pozemku... to jsem také měla na mysli,

    Více se k Vám vyjadřovat nebudu, protože já se na rozdíl od Vás nebojím pod svůj názor podepsat !!!
z IP 149.255.82.*** | 10.1.2014 11:15
Vážení přátelé za Strany mladých Černousáků ??? (Zatím jsem žádnou podobnou stranu nezaregistroval).
Pokud máte zájem na vybudování obdobného hřiště na nohejbal, volejbal apod., tak jako bylo ve Vsi u Divišů, (nyní se nachází na soukromém pozemku, obdobně jako dřívější hřišťátko u hasičárny), mám pro Vás nabídku prostoru k využití. Jedná se o bývalé nohejbalové a volejbalové hřiště v Boleslavi u domu čp.16. Zhruba do poloviny 80- tých let jej mládež využívala. Nyní je zarostlé a neužívané. Potřebovalo by pouze několik brigád na vyčištění od náletu dřevin, keřů, atp. Já osobně bych byl pro to, aby se obnovilo a mládež zde mohla sportovat. Z mé strany budete mít aktivní podporu. Chce to jen zajistit z vaši strany zručného organizátora a najít chuť něco pro sebe udělat. Obec by potom jistě pomohla materiálním vybavením.
Srdečně zdravím, věřím že se s případnými organizátory osobně seznámím a setkáme se k nějakému jednání na obecním úřadu.
                            Bc. Vladimír Keller - starosta obce
z IP 149.255.82.*** | 2.1.2014 14:41
dotaz na Pana Starostu

myslíte že by se v obci dal vybudovat prostor pro ty,kteří by se chtěly sportovně vyblbnout?na mysli mám menší multifunkční hřiště ,kde by se dal hrát fotbálek,nohejbal,košíková...a podobně. podle mě,by se mezi náma našlo spousta zájemců o tohle zpestření.tuším že dříve podobné hřiště bylo u splavu,které bohužel zaniklo a je to škoda.podle mě by to ani nemuselo stát kdoví jaký peníze,jen ten prostor.
z IP 149.255.82.*** | 2.1.2014 14:28
to: Lucie Nová

divíte se,že se k této věci nevyjádří víc lidí....no,co ktomu dodat?? tady vám vaděj balíky v zatáčce,kdyby tam stál barák,tak ho necháte zbourat?? myslim že tady řešíte blbosti. pokud nebudou lidi jezdit jak hovada,tak nikoho nepřejedou,zajímalo by mě,jakou rychlostí tam jezdíte vy....možná že před zatáčkou zastavíte,vystoupíte a jdete to zkontrolovat...pokud to děláte,tak klobouk dolů...
z IP 149.255.82.*** | 6.9.2013 07:45
Děkuji pí. Šimpachové za souhlasný názor, přesně vystihuje problém na který poukazuji.
    Trochu jsem se informovala a zjistila jsem, že dle nějakých dotačních kritérií pro zemědělce by měli být balíky řádně uskladněny a odvezeny z louky / pole / a ne pouze takto  " schovány " pod stromy, aby při kontrole hospodaření na zem. plochách nebyly vidět.       
    Není již zde odpověď jestli byl zemědělec o námitkách vyrozuměn, jak se k problému staví apod. Každopádně budu pátrat a zjišťovat dále, jak to s uskladněním balíků je, jak mají být uskladněny, za jakých podmínek atd.  Nelíbí se mě toto řešení, chodí zde malé děti a v daných místech vidět není. Divím se, že se k tomuto problému nevyjádří více lidí - rodičů dětí kteří zde chodí. 

  L. Nová
z IP 178.219.115.*** | 4.9.2013 12:18
Dobrý den,

souhlasím s paní Lucií Novou. Viditelnost v zatáčce je opravdu nulová a navíc řidiči přijíždějící od hlavní silnice mají tendenci jezdit v protisměru a projet touto zatáčkou je dost adrenalin, je třeba najíždět v příkopu a předem počítat, že v protisměru vyrazí auto. Pokud se k tomu ještě jednoho dne připlete chodec.......?
A jako sněhová bariéra nefunkční
M. Šimpachová
z IP 149.255.82.*** | 24.8.2013 17:51
Dobrý den.

Děkuji za informaci ohledně balíků sena, souhlasím , že se zde nejedná o nějaké porušení předpisů, ale nesouhlasím, že se jedná o dobré zábrany proti sněhu, toto myslím není řešení, navíc budou stejně balíky průběžně odváženy ke zkrmení. Je to jen můj názor ale toto řešení není myslím nejšťasnější a nejrozumější, když jde v zatáčce např.malé dítě,  není zde opravdu vůbec vidět a nebezpečí tragédie je velké. Vím že Vy s tím asi moc dělat nemůžete a vše je na uvážení majitele balíků. Děkuji za informaci. L.Nová.
z IP 149.255.82.*** | 23.8.2013 13:29
Dobrý den.
Paní Nová, louku na které jsou u silnice III.třídy 0354 uloženy Vámi zmíněné balíky sena, obhospodařuje p. Tomáš Vnouček. Do současné doby nebyly k jejich umístění vzneseny žádné připomínky, naopak několik občanů se kladně vyjádřilo v tom smyslu, že se v zimním období osvědčí jako sněhové zábrany. Přestože se jedná o umístění uvedených balíků na soukromém pozemku, budu informovat pana majitele o Vaší námitce. O porušení nějakých předpisů se však zřejmě nemůže jednat. Děkuji za Váš příspěvek a upozornění.
                                        Vladimír Keller
z IP 149.255.82.*** | 21.8.2013 15:28
Dobrý den pane starosto, mohu se zeptat na ty balíky sena na louce v horní části obce ?? Nejsem sice občankou Černous, ale denně tam jezdím,i bez balíků zde bylo špatně vidět do zatáčky a nyní je to vúbec hrozné. Dá se s tím něco dělat ?? Jde tady předsi o bezpečnost motoristů a hlavně chodců.  Děkuji za info. L.Nová.
z IP 37.188.228.*** | www.chmi.cz | 7.1.2013 19:29
z IP 199.190.45.*** | 4.1.2013 14:29
doporučoval bych sledovat web www.chmi.cz
dnes je v platnosti Předpovědní výstražná informace na jevy:Povodňová bdělost
Pro oblast:Jihočeský kraj, Karlovarský kraj, Liberecký kraj, Plzeňský kraj, Ústecký kraj
Platnost:od 04.01.2013 22:00 do 05.01.2013 15:00
z IP 149.255.82.*** | 26.11.2012 10:47
Paní Šimpachová, vedoucí Grainu mi tentýž den sdělil, že na mou stížnost může reagovat ihned, ale až druhý den,protože již nikoho v práci nemá. Omluvil se s tím, že druhý den silnici uklidí. Přislíbil, že traktoristům nařídí, aby si očistili stroje vždy před výjezdem na komuunikace. Plně s Vámi souhlasím, že provedený úklid nebyl perfektní.Na sdělení vedoucího Grainu, že jsou plátci daní, provádějí zemědělskou činnost, kde vždy dochází k "nějakému" znečištění a že mají oprávnění užívání komunikakcí jako každý jiný musím  souhlasit. Tím však nechci omlouvat lajdácký přístup traktoristů. Při opakovaných problémech předám celou věc k řešení věcně příslušnému orgánu, tj. DI Policie ČR.
                            Zdravím Vás
                                            Vladimír Keller
z IP 149.255.82.*** | 19.11.2012 11:45
Vážený pane starosto,
  řekl jste, že pravidelný znečišťovatel a ničitel silnice a okolí si svoje zapáchající fekálie uklidí. Nestalo se! Vše co nestačily samotné traktory, ze kterých hnůj odlétával na všechny strany, rozmetat a zavěsit na naše ploty, tak rozjezdila auta a na pneumatikách jsme si natahali páchnoucí hnůj do garáže. Řidiči zmíněných traktorů zničili ve Vsi krajnice, udělali z nich oraniště. Osobně jsem s Vámi hovořila, slíbil jste, že si hned druhý den silnici uklidí. Samotné se mi zdálo, že druhý den je pozdě, protože bylo teprve půl třetí odpoledne, ale uvěřila jsem Vám. Ovšem nic uklizeno nebylo. PROČ?
z IP 193.179.69.*** | 14.11.2012 08:24
Tyhle stránky jsou opravdu dobré:
exterier.hyperbydleni.cz/venkovni-rostliny/
Našel jsem tam hodně rad pro zahradu a kutilství.
z IP 149.255.82.*** | 27.9.2012 22:25
Vážení spoluobčané, zde můžete psát své připomínky a návrhy pro Obec. Ujišťuji Vás, že budou zveřejněny všechny Vaše připomínky i ty kritické. Pouze vulgární a reklamní články budou vyřazeny. Zdráví Vás, Petr Coufal, místostarosta obce.